فلای بورد

یکی از جدیدترین و پرهیجان ترین تفریحات دریایی فلای بورد هست. خیلیا به این تفریح دریایی کفش جادویی هم میگویند.
شاید بپرسین چرا؟ از دوران کودکی تصایری از انسانهای پرنده در ذهن ما نقش بسته بوده ک با یک کفش و یا قالی پرنده پرواز میکردند. حالا این پرواز با یک کفش جادویی متصل به دستگاهیی قابل انجام شده است. کفش جادویی یا همان فلای بورد به شما امکان این پرواز زیبا و هیجان انگیز را میدهد.فلای بورد چگونه فعالیت می‌کند؟
سیستم فلای بورد متشکل از یک شیلنگ ۶ اینچی ۱۸ متری، یک رابط و دستگاه جت اسکی می باشد. وقتی جت اسکی کار میکند آب خروجی جت وارد شیلنگ شده و ب زیر کفشها می رسند. هرچقدر جت اسکی گاز بیشتری بخورد دبی آبی خروجی بیشتر خواهد بود و درنتیجه پرواز فلای بورد را بیشتر می برد.

نحوه انجام این بازی چطور است؟

وقتی اوپراتور مقداری توسط جت اسکی مقداری آب وارد شیلنگ میکند باید کفشها را ب سمت پایین بگیریم تا مقداری بالا برویم سپس بحث تعادل مطرح میشود. برای حفظ تعادل مهمترین مطلب قوی بودن عضلات مچ پا و زانو هست. فشار دادن پنجه های پا به سمت پایین ما را به جلو و فشار دادن پاشنه پا به سمت پایین ما را به سمت عقب می راند. پس مهمترین کار ما حفظ تعادل عضلات مچ پاست. برای چرخیدن و چپ و راست رفتن هم باید از زانوهایمان استفاده کنیم. اگر مثلا زانوی راست را بالا ببریم فلای بورد ب سمت چپ مایل خواهد شد و بلعکس. در انجام حرکات اکروباتیک عملکرد اپراتور بسیار اهمیت دارد. چراکه باید با گاز دادن و رها کردن گاز حرکات رایدر را کنترل کند.

می‌خوای این بازی جذاب رو تجربه کنی؟