مرکز غواصی و تفریحات دریایی کیش

تفریحات دریایی در کیش

در مرکز غواصی کیش علاوه بر برگزاری دوره‌های غواصی تفریحات متعدد دریایی نیز برای علاقمندان راه‌اندازی شده است که امیدواریم باعث ایجاد خاطره‌ای خوب برای مردم عزیز گردد. هدف این مرکز برگزاری کامل‌ترین، منظم‌ترین و بهترین تفریحات دریایی کیش برای گردشگران عزیز می‌باشد. ممکن است در مراکز تفریحی دیگر تفریحات دریایی مشابه معرفی گردد به همین دلیل توضیحاتی مفید در مورد زمان و حقوق گردشگران در تفریحات دریایی و بازی‌های مختلف آبی در اختیارتان قرار می‌دهیم. بنابراین برای اطلاع از هزینه تفریحات دریایی کیش با کارشناسان مرکز غواصی کیش در ارتباط باشید.

غواصی عادی - Economy

غواصی در کیش شاید برای خیلی‌ها غیر قابل تصور باشد که بتوانند آن را انجام دهند، اما این گونه نیست. زیرا در غواصی کیش شما همراه با یک مربی مجرب آموزش دیده به عمق دریا می‌روید.

غواصی

اسکوتر زیردریایی - Submarine Scooter

اسکوتر زیر دریایی یکی از ده ابزاریست که در سال 2018 به عنوان یکی از بهترین زیردریایی تفریحی انتخاب شده است. مرکز غواصی کیش به عنوان تنها مرکز تفریحات دریایی در ایران می باشد که شما را با این زیر دریایی ها به دنیای زیر آب خواهد برد.با قیمتی در حدود بیست درصد خارج از کشور!

 استفاده از این اسکوتر ها به حدی ساده است که حتی کودکان ۸ ساله تا سالمندان ۸۰ ساله به راحتی می توانند از آن استفاده کرده و به تماشای زیبایی های خیره کننده دنیای زیر آب بپردازند.

تنفس در این وسیله به سادگی تنفس کردن بر روی خشکی است، به نحوی که حتی سر شما هم خیس نخواهد شد. به همراه شما یک مربی غواصی باتجربه به عنوان لیدر و بادیگارد در طول این سفر زیر آبی حضور کامل دارد. تکنولوژی این ابزار به حدی خلاقانه و با امنیت بالا است که شما با امنیت خاطر می توانید از زیبایی های دنیای زیر آب لذت ببرید. با ما همراه باشید تا شما را با دنیای زیر آب آشنا کنیم.

پاراسل - Parasailing

چترهای پاراسل یکی از جذاب ترین و آرام بخش ترین تفریحات و بازی های آبی جزیره کیش می باشد. شیوه استفاده از چترهای پاراسل بدین صورت است که مسافر و یا مسافرین بر روی محل های مشحص شده بر روی باند قایق های بزرگ پاراسل می نشیند و به میله اصلی چتر بسته می شوند.

سپس با کمک باد و حرکت قایق چتر از سطح قایق جدا می شود. مقدار طنابی که توسط ناخدا قایق باز می شود بین ۱۵۰ تا ۳۰۰ متر است که البته با قوانین جدید برای حفظ امنیت مسافر اجازه باز شدن طناب بیشتر از ۱۵۰ متر داده نمی شود. تعداد مسافرین موجود در قایق می تواند تا ۲۰ نفر باشند که به ترتیب سوار چتر خواهند شد که مسافرین چتر بین یک نفر و حتی تا چهار نفر هم باشد اما تعداد مسافرین به دو نکته مهم بستگی دارد اول وزن مسافرین و دوم وزش باد مناسب.

اگر سرعت باد کمتر از 5 km/h ساعت باشد وزن مسافرین نهایتا می توانند تا 150 کیلوگرم باشد اما اگر سرعت وزش باد دو یا سه برابر شود ناخدا می تواند تا 230 کیلوگرم هم بالا ببرد. البته تمام این اعداد و ارقام به توانایی و تبحر ناخدای پاراسل و همچنین قدرت موترو ربط دارد و این اعدادبه طور حدودی گفته شده است.

اگر سرعت باد به 40 کیلوکتر بر ساعت برسد انجام این تفریح غیر ممکن خواهد شد. مقدار ارتفاعی که یک چتر از سطح دریا خواهد داشت نیز به وزش باد و وزن مسافرین دارد گاهی ۵۰ متر و گاهی ۱۰۰ متر ارتفاع خواهیم داشت. نکته آخر در مورد چترهای پاراسل سایز و اندازه آنهاست که انتخاب سایز و رنگ یک چتر کاملا به شرایط جوی ارتباط دارد یک قایق پاراسل حداقل مجهز به سه چتر پاراسل با سایزها و رنگهای مختلف است.

شاتل - Shatel

شاتل نیز مانند بنانا یک تیوپ بادی است اما همانطور که اسم آن مشخص هست بخاطر سیستم ظاهری خود توانایی جهش روی آب با سرعت بالا را نیز دارد و سرعت آن نسبت به بنانا بخاطر کوچکی و ظاهر آن بیشتر خواهد بود.

نکته مهم در مورد تیوب های بادی مانند شاتل و بنانا این است که شما تعیین کننده هستید که ناخدای قایق چگونه شما را بچرخاند. بعضی از خانواده ها که بچه های کوچکی دارند طبیعتا تمایل به رانندگی آهسته ناخدا دارند و بعضی دیگر جوانانی سرشار از انرژی که عاشق ترشح دپامین هستند. پس با هر سلیقه و شرایطی می توانید با ما همراه باشید.

بنانا - Banana

این وسیله بازی همانطور که از اسم آن مشخص است ظاهری مانند یک موز بزرگ بادی دارد. این تیوپ بادی به انتهای قایق های کشنده وصل می شوند و لحظات شادی را برای خانواده ها رقم می زند.

در بنانا به علت حالت دراز بودن آن و بخاطر چرخش های قایق احتمال اینکه در آب افتاده شوید زیادتر است. گردشگران عزیزی که دوست دارند در آب بیوفتند و عاشق تفریحات جمعی و خانوادگی هستند حتما این تفریح را تجربه کنند.

فلای بورد - Fly Board

یکی از جذاب ترین تفریحات دریایی کیش فلای بورد است که به دوستداران هیجان توصیه میکنیم این تفریح را از دست ندهند. فلای بورد را می توانیم به عنوان جایگزینی مناسب برای جت اسکی به علاقمندان هیجان معرفی کنیم.

سوالی که همواره توسط علاقمندان پرسیده می شود درمورد آموزش ابتدایی این تفریح می باشد که در کمتر از ده دقیقه انجام خواهد شد، سیستم فلای بورد اینگونه هست که اپراتور توسط جت اسکی کنترل فلای بورد را بر عهده دارد و شخص استفاده کننده فقط باید تعادل خود را حفظ نماید. شما می توانید بدون تجربه ی قبلی از این ورزش لذت ببرید.

فلای بورد کیش هیجان انگیزترین تفریح دریایی کیش

پدل بورد - Paddle Board

پدل بورد تفریحی بسیار ساده و آرامش بخش برای علاقمندان به بازی های آبی است. شما می‌توانید با آموزش ابتدایی نحوه تعادل، از این تفریح لذت ببرید. نشستن بر روی تخته های پدل بورد و پارو زدن روی آب های زلال نیلگول خلیج فارس بی نظیر است. علاقمندان به یوگا بزرگترین طرفداران این تفریح هستند.

پدل بورد کیش در مرکز غواصی و تفریحات دریایی کیش

گشت تفریحی

گشت و گذار در آبهای شفاف دریای کیش و مشاهده موجودات زیبای دریایی تفریحی است که در هیچ نقطه دیگر ایران به این کیفیت قابل دسترسی نیست.

غواصی VIP

در این مدل غواصی امکان استفاده خانم و آقا به صورت همزمان از یک قایق و غواصی بایکدیگر وجود دارد. شامل پکیج فیلمبرداری و عکس نیز می باشد.

غواصی VIP کیش

غواصی DSD

با این برنامه شما نه‌ تنها غواصی را کشف خواهید نمود، بلکه هیجان، ماجراجوئی و آزادی را به همراه آرامش کشف خواهید نمود. مطمئناً هیچ‌کس بدون داشتن تجربه غواصی، لذت بی‌وزنی را نمی‌تواند وصف کند، اوقاتی پرنشاط در کنار یک مربی با تجربه غواصی که شما را با برخی مفاهیم پایه و مهارت‌های ابتدایی آشنا کرده و سپس غواصی را در شرایطی بسیار مناسب و تحت نظارت مستقیم مربیان غواصی حداکثر تا عمق 12 متری برای نخستین بار تجربه خواهید نمود.

غواصی DSD در مرکز غواصی کیش

اسکی روی آب

اسکی روی آب ورزش بسیار مفرح فقط برای افرادیست که از قبل آموزش دیده باشند. این تفریح تنها تفریحی است که در مرکز غواصی کیش بدون آموزش های اولیه انجام پذیر نیست.

درصورتی که شخصی تجربه این ورزش را ندارد میتواند توسط مربیان ما آموزش ببیند. برای انجام ورزش اسکی روی آب دو اصل مهم می باشد اول بدن ورزیده و اماده و دوم آموزش دقیق و پیوسته. اگر چنین توانایی در شماست ما شما را همراهی خواهیم کرد.

اسنورکلینگ

اسنورکلینگ یک تفریح بسیار جذاب برای آب های کم عمق است. در این تفریح وسایل مورد نیاز، فین غواصی، ماسک دارای عینک محدب و لوله تنفسی است که همگی در کلوپ در اختیار شما قرار می گیرد. شما به همراه یک مربی بین المللی، ضمن آموزش اولیه، حدود نیم ساعت بر روی سایت غواصی، به‌صورت انفرادی یا گروهی و همینطور خانوادگی، اسنورکلینگ را تجربه می‌کنید. در صورت تمایل، عکس‌برداری و فیلم‌برداری روی آب و زیر آب خواهیم داشت.

اسنورکلینگ

ماهیگیری

ماهیگیری رشته ای مفرح و آرامش بخش بوده که باعث آرامش اعصاب خواهد شد. آب های شفاف کیش، ماهیگیری را ساده تر می کند. همچنین هنگام مد در این جزیره، ماهی ها بالا آمده و به سادگی در تور و قلاب ماهیگیران به دام خواهند افتاد. مهمترین نکته در رابطه با ماهیگیری کیش، ممنوع بودن آن در فصل های بهار و تابستان است، پس اگر قصد ماهیگیری در جزیره زیبای کیش را دارید، در فصل های پاییز و زمستان به این جزیره مراجعه نمایید.این کلوپ دارای شناورهای پیشرفته و بروزترین تجهیزات جهت ماهیگیری تفریحی است تا سفر خود را با ماهیگیری لذت بخش تر نمایید.

جت اسکی - Jet ski

یکی دیگر از ورزشهای پرهیجان مرکز غواصی کیش جت اسکی می باشد که از هیجان و شادابی بسیار بالایی برخوردار است.

این ورزش بسیار مفرح یکی از برترین ورزش های آبی در سراسر دنیاست که همه ساله طرفداران زیادی را به خود جذب می کند. اخیرا در جزیره کیش به علت اینکه گاها مسافرین بی تجربه و بدون گواهی نامه با جت اسکی های تندرو متاسفانه تصادفات خطرناکی انجام دادند مسئولین ادارات ورزش و تفریحات دریایی کیش استفاده از جت اسکی را برای مسافرین فاقد مدرک و گواهی نامه ممنوع کرده اند.

طبیعتا در کلیه کلوپ های تفریحات دریایی نیز این تفریح ممنوع اعلام گردید. اگر احیانا در جزیره کیش جت اسکی هایی را روی آب مشاهده کرده اید این جت اسکی ها یا توسط مالک آن با مسئولیت خویش در حال استفاده است و یا مربوط به گشت های پلیس جزیره کیش می باشد.

5/5 - (1 امتیاز)