مرکز غواصی و تفریحات دریایی کیش

تفریحات دریایی

در مرکز غواصی کیش علاوه بر برگزاری دوره‌های غواصی تفریحات متعدد دریایی دیگر نیز برای علاقمندان راه اندازی شده است که امیدواریم باعث شادی ایجاد خاطره ای خوب برای مردم عزیز گردد. هدف این مرکز برگزاری کامل ترین و منظم ترین تفریحات دریایی برای شما کیشوندان و گردشگران عزیز می باشد. ممکن است در مراکز تفریحی دیگر تفریحات دریایی مشابه معرفی گردد به همین دلیل توضیحاتی مفید در مورد زمان و حقوق گردشگران در تفریحات دریای و بازی های مختلف آبی در اختیارتان قرار می دهیم.

بنانا - Banana

این وسیله بازی همانطور که از اسم آن مشخص است ظاهری مانند یک موز بزرگ بادی دارد. این تیوپ بادی به انتهای قایق های کشنده وصل می شوند و لحظات شادی را برای خانواده ها رقم می زند.

در بنانا به علت حالت دراز بودن آن و بخاطر چرخش های قایق احتمال اینکه در آب افتاده شوید زیادتر است گردشگران عزیزی که دوست دارند در آب بیوفتند و عاشق تفریحات جمعی و خانوادگی هستند حتما این تفریح رو از دست ندهند.

شاتل - Shatel

شاتل نیز مانند بنانا یک تیوپ بادی است اما همانطور که اسم آن مشخص هست بخاطر سیستم ظاهری خود توانایی جهش روی آب با سرعت بالا را نیز دارد و سرعت آن نسبت به بنانا بخاطر کوچکی و ظاهر آن بیشتر خواهد بود.

نکته مهم در مورد تیوب های بادی مانند شاتل و بنانا اینست که شما تعیین کننده این هستید که ناخدای قایق چگونه شما را بچرخاند. بعضی از خانواده ها که بچه های کوچی دارند طبیعتا تمایل به رانندگی آهسته ناخدا دارند و بعضی دیگر که جوانانی سرشار از انرژی هستند عاشق ترشح دپامین. پس با هر سلیقه و شرایطی می توانید با ما همراه باشید.

جت اسکی - Jet ski

یکی دیگر از ورزشهای پرهیجان مرکز غواصی کیش جت اسکی می باشد که از هیجان و شادابی بسیار بالایی برخوردار است.

این ورزش بسیار مفرح یکی از برترین ورزش های آبی در سراسر دنیاست که همه ساله طرفداران زیادی را به خود جذب می کند. اخیرا در جزیره کیش بعلت اینکه گاها مسافرین بی تجربه و بدون گواهی نامه با جت اسکی های تندرو متاسفانه تصادفات خطرناکی انجام دادند مسئولین ادارات ورزش و تفریحات دریایی کیش استفاده از جت اسکی را برای مسافرین فاقد مدرک و گواهی نامه ممنوع کرده اند.

طبیعتا در کلیه کلوب های تفریحات دریایی نیز این تفریح ممنوع اعلام گردید. اگر احیانانا در جزیره کیش جت اسکی هایی را روی آب مشاهده کرده اید این جت اسکی ها یا توسط مالک آن با مسئولیت خویش در حال استفاده است و یا مربوط به گشت های پلیس جزیره کیش می باشد.

پاراسل - Parasail

چترهای پاراسل یکی از جذاب ترین و آرام بخش ترین تفریحات و بازی های آبی جزیره کیش می باشد. شیوه استفاده از چترهای پاراسل بدین صورت است که مسافر و یا مسافرین بر روی محل های مشحص شده بر روی باند قایق های بزرگ پاراسل می نشیند و به میله اصلی چتر بسته می شوند.

سپس با کمک باد و حرکت قایق چتر از سطح قایق جدا می شود. مقدار طنابی که توسط ناخدا قایق باز می شود بین ۱۵۰ تا ۳۰۰ متر است که البته با قوانین جدید برای حفظ امنیت مسافر اجازه باز شدن طناب بیشتر از ۱۵۰ متر داده نمی شود. تعداد مسافرین موجود در قایق می تواند تا ۲۰ نفر باشند که به ترتیب سوار چتر خواهند شد که مسافرین چتر بین یک نفر و حتی تا چهار نفر هم باشد اما تعداد مسافرین به دو نکته مهم بستگی دارد اول وزن مسافرین و دوم وزش باد مناسب.

اگر سرعت باد کمتر از 5 km/h ساعت باشد وزن مسافرین نهایتا می توانند تا 150 کیلوگرم باشد اما اگر سرعت وزش باد دو یا سه برابر شود ناخدا می تواند تا 230 کیلوگرم هم بالا ببرد. البته تمام این اعداد و ارقام به توانایی و تبحر ناخدای پاراسل و همچنین قدرت موترو ربط دارد و این اعدادبه طور حدودی گفته شده است.

اگر سرعت باد به 40 کیلوکتر بر ساعت برسد انجام این تفریح غیر ممکن خواهد شد. مقدار ارتفاعی که یک چتر از سطح دریا خواهد داشت نیز به وزش باد و وزن مسافرین دارد گاهی ۵۰ متر و گاهی ۱۰۰ متر ارتفاع خواهیم داشت. نکته آخر در مورد چترهای پاراسل سایز و اندازه آنهاست که انتخاب سایز و رنگ یک چتر کاملا به شرایط جوی ارتباط دارد یک قایق پاراسل حداقل مجهز به سه چتر پاراسل با سایزها و رنگهای مختلف است.

اسکی روی آب

اسکی روی آب ورزش بسیار مفرح فقط برای افرادیست که از قبل آموزش دیده باشند. این تفریح تنها تفریحی است که در مرکز غواصی کیش بدون آموزش های اولیه انجام پذیر نیست.

درصورتی که شخصی تجربه این ورزش را ندارد میتواند توسط مربیان ما آموزش ببیند. برای انجام ورزش اسکی روی آب دو اصل مهم می باشد اول بدن ورزیده و اماده و دوم آموزش دقیق و پیوسته. اگر چنین توانایی در شماست ما شما را همراهی خواهیم کرد.

فلای بورد - Fly Board

یکی از جذابترین تفریحات دریایی کیش فلای بورد هست که به دوستان عزیز عاشق هیجان توصیه میکنم این رو از دست ندهند. فلای بورد را می توانیم به عنوان جایگزینی مناسب برای جت اسکی به علاقمندان هیجان معرفی کنیم.

سوالی که همواره توسط علاقمندان پرسیده می شود درمورد اموزش ابتدایی این تفریح می باشد. پاسخ شما این است که آموزش شما در کمتر از ده دقیقه انجام خواهد شد، سیستم فلای بورد اینگونه هست که اپراتور توسط جت اسکی کنترل فلای بورد را بر عهده دارد و شخص استفاده کننده فقط باید تعادل خود را حفظ نماید. شما می توانید بدون تجربه ی قبلی از این ورزش لذت ببرید.

اسکوتر زیردریایی - Submarine Scooter

اسکوترهای زیر دریایی یکی از ده ابزاریست که در سال 2018 به عنوان یکی از بهترین زیردریایی تفریحی انتخاب شده است. مرکز غواصی کیش به عنوان تنها مرکز تفریحات دریایی در ایران می باشد که شما را با این زیر دریایی ها به دنیایی زیر آب خواهد برد.

با قیمیتی در حدود بیست درصد خارج از کشور. استفاده از این اسکوتر ها به حدی ساده است که حتی کودکان ۸ ساله تا سالمندان ۸۰ ساله به راحتی می توانند از آن استفاده کرده و به تماشای زیبایی های خیره کننده دنیای زیر آب بپردازند.

تنفس در این وسیله به سادگی تنفس کردن بر روی خشکی است، به نحوی که حتی سر شما هم خیس نخواهد شد. به همراه شما یک مربی غواصی باتجربه به عنوان لیدر و بادیگارد در طول این سفر زیر آبی حضور کامل دارد. تکنولوژی این ابزار به حدی خلاقانه و با امنیت بالا است که شما با امنیت خاطر می توانید از این زیبایی های دنیایی زیر آب لذت ببرید. با ما همراه باشید تا شما را با دنیایی زیر آب آشنا کنیم.

پدل بورد - Paddle Board

پدل بورد تفریحی بسیار ساده و آرامش بخش برای علاقمندان به بازی های آبی. علاقه‌مندان می‌توانند با آموزش ابتدایی نحوه تعادل، از این تفریح لذت ببرند. علاقمندان به یوگا بزرگترین طرفداران این تفریح هستند.

غواصی تفریحی (اکونومی)

زمان غواصی 15 دقیقه می‌باشد. انجام برنامه به‌صورت گروهی بوده و در قایق های مجزا انجام می‌پذیرد.

گشت تفریحی

پشت قایق تفریحی اختصاصی در سواحل زیبای جزیره کیش.

اسنورکلینگ

اسنورکلینگ تفریحی جذاب بدون استفاده از تجهیزات کامل غواصی اسکوبا است. در این تفریح، فقط از یک ماسک، اسنورکل و فین غواصی که در اختیار شما قرار داده می‌شود، استفاده می‌کنید. شما به همراه یک مربی بین المللی، ضمن آموزش اولیه، حدود نیم ساعت بر روی یک سایت غواصی، به‌صورت انفرادی یا گروهی و همینطور خانوادگی، اسنورکلینگ را تجربه می‌کنید. در صورت تمایل، عکس‌برداری و فیلم‌برداری روی آب و زیر آب خواهیم داشت.

غواصی VIP

زمان انجام غواصی حدود نیم ساعت و به صورت اختصاصی در یک قایق مجزا انجام می‌گردد. به شما یک دهنی داده می‌شود. عکس‌برداری و فیلم‌برداری جز پکیج است.

غواصی DSD

زمان انجام غواصی حدود نیم ساعت و به صورت اختصاصی در یک قایق مجزا انجام می‌گردد. به شما یک دهنی داده می‌شود. محل انجام غواصی یک سایت متفاوت خواهد بود. 7 مهارت اولیه غواصی به شما آموزش داده می‌شود. در صورت تمایل یک مدرک دیسکاور اسکوبا دایور از سازمان PADI با هزینه مجزا 7 پوندی ارائه می‌گردد. پکیج عکس‌برداری و فیلم‌برداری جز پکیج است.

غواصی
×