Professional Association of Diving InstructorsReviewed by محمدرضا سعادتمند on Jan 7Rating: 4.5انجمن مربیان حرفهای غواصی - PADIتاریخه PADI عقیده اکید بر آن است که بزرگترین سازمان آموزش غواصی scuba در رویای دو دوست در Illinios در سال 1966 پرورش یافت.

Professional Association of Diving Instructors

PADI

تاریخچه PADI

دو دوست ، یک ایده مشترک

RErickson-JCronin

عقیده اکید بر آن است که بزرگترین سازمان آموزش غواصی scuba در رویای دو دوست در Illinios در سال 1966 پرورش یافت.

John Cronin، یک فروشنده تجهیزات غواصی برای غواصان آمریکایی و Ralph Ericson، مربی شنا که جذب صنعت غواصی شده بود. آنها احساس می کردند که آژانس های دارای جواز غواصی غیر حرفه ای هستند و نمی توانستند از جدیدترین ابزار و فناوری استفاده کنند و ورود مردم به چنین ورزشی را مشکل تر می ساختند. John و Ralph با شیوه هایی آشنا بودند که می توانستند این کار را برای مردم آسان تر نمایند.
در سال 1966، John یک بطری جوانی واکر با برچسب سیاه و سی دلار پول با خود به آپارتمان Ralph برد. آنها چنین تصمیم گرفتند که اکنون زمان تاسیس یک سازمان آموزش غواصی است. John اصرار داشت که عبارت “حرفه ای” در نام شرکت گنجانده شود. Ralph موسسه ای متشکل از مربیان غواصی را نیاز داشت. بعد از خوردن چندین لیوان نوشیدنی، نام مخفف PADI (Professional Association of Diving Instructors) خلق شد.

دفتر زیر زمینی
PADIsBirthplaceBk_7x9

نشست های آغازی در چندین رستوران در Morton Grove و Niles در الینوس انجام شدند. در ظرف چند ماه، Cronin بخشی از زیر زمین خود را در خانه خود در خیابان اصلی در نیلز، ایلینوس به اتمام رساند تا به عنوان قرارگاه اصلی PADI باشد.نهایتا وی خانه همسایه خود را نیز کرایه کرد. پسر وی، Brian پاکت ها را تهیه و تمبر زد (اکنون او دارای منصب CEO در PADI می باشد).
هدف : دادن شانس بیشتر به مردم برای بهره مندی از جهان زیر آب با پیشنهاد آموزش غواصی معتبر برای ایجاد غواصان شایسته و قانونمند.

PADI-OS-CERTزمانی که آنها برای طراحی لوگو مشغول بحث و مناظره بودند، جان ذکر کرد که اوچیزهای شیشه ای مانند جغرافیای ملی را می خواست. سال ها بعد در یک مصاحبه، Ralph گفت که این ایده شیوه نگرش به عملیات دو مرد کوچک را تغییر داد. در ان لحظه، او می توانست تصویر بزرگی را برای PADI تصور نماید.
Ralph مسئول کنار هم قرار دادن اولین لوگوهای PADI بود. بعد از ساعات مدیدی کار با حروف و چسباندن آنها کنار همدیگر، وی واژه “حرفه ای” را خلق کرد. اسناد برای تقریبا دو سال قبل از اینکه مردم متوجه اشتباهات شوند، استفاده می شدند. یکی از اسناد اصلی حرف “e” را از واژه “professional” انداخته بود.

PADI رشد می کند
در سال های اولیه، PADI به آهستگی رشد کرد. در اواخر دهه 1960،PADI 400 عضو داشت و نهادی در حال منازعه بود. John Cronin به سمت مدیر عاملی در U.S. Divers ارتقا یافت و خانواده خود را به ساحل هانتینگتون، کالیفرنیا برد.
Cronin به یک شوی موسسه کالاهای ورزشی ملی در شهر نیویورک رفت. زمانی که او در آنجا بود، با Paul Tzimoulis که بعدا به عنوان ویرایشگر مجله Skin Diver منصوب شد، ملاقات داشت. Paul پیشنهاد کرد که PADI تصویر غواص را روی کارت موسسه قرار دهد. این یک گام استراتژیک بود که به شناسایی PADI در سرتاسر جهان کمک کرد.
Cronin و Erikson آقای Nick Icorn از تیم مهندسی U.S. Divers را که با Erickson برای توسعه یک برنامه آموزشی معمول برای PADI Open Water Diver course کار می کرد، به کار گرفتند. وی کار مربی گری خود را شروع کرد.
در اواخر دهه 1970 و اوایل دهه 1980، PADI شروع به ایجاد موضوعات آموزشی مولتی مدیای خود برای هر دوره نمود. توسعه و تدوین این کار به عنوان دوره رشدی برای PADI مطرح می شود.

در اواخر دهه 1980، PADI به عنوان سازمان پیشتاز آموزش غواصی در سرتاسر جهان شناخته می شد. با افراد جدیدی که در این سازمان فعالیت خود را آغاز کرده بودند، PADI احساس مسئولیتی برای تدریس تعاملات غواصان با محیط زیست زیر آبی را از خود نشان داد. PADI خیلی سخت در آن سال ها کار کرد تا صنعت غواصی را تا حد امکان از اعمال اثر قانون مبرا دارد. Cronin می دانست که سازمان مسئولیت حفظ محط زیست آبی را دراد. John Cronin گفت:
“ما احساس کردیم که کودکان ما، کودکان آنها و نسل های آینده قادر به بهره گیری از محیط زیست آبی آنگونه که اکنون نظاره گر آن هستیم، نخواهند بود. مشکلات قابل توجه زیادی وجود دارند که رو در روی نسل انسان و همچنین غواص های می باشند. اگر غواص ها نقش فعالی در حفاظت از چنین محیط زیستی نداشته باشند پس چه کسی باید چنبن نقشی داشته باشد؟ پروژه Project AWARE Foundation با این دیدگاه زیست محیطی تشکیل شد.

PADI در امروز
در سال 2003، John Cronin درگذشت. دوست او و موسس کمکی PADI، Ralph Erickson، نیز سه سال بعد مرد. آنها مشعل PADi را برای سال ها با افتخار حمل می کردند و آن را به نسل فردا انتقال دادند که این نسل نیز راه انها را ادامه می دهد.
PADI بیش از میلیون ها گواهینامه غواصی را در سرتاسر جهان صادر کرده است. بیش از 5700 مرکز آموزش غواصی در سرتاسر جهان به چشم می خورد.
RADI با داشتن نزدیک به 400 کارمند در دفتر شرکت در سرتاسر جهان سخت کار می کند تا به عنوان بهترین مشارکت کننده با اعضای خود عمل نماید و متعهد به :

1 اکتساب و حفظ غواصان سالم و مسئول
2 اکتساب و حفظ اعضای با کیفیت
3 رغبت مالی
4- تطابق پیام هاف محصولات، سیستم ها و روش ها در سرتاسر جهان
می باشد.
تیم اجرایی PADI در سرتاسر جهان اطمینان می دهد که این وعده ها را به انجام برساند.

 ماموریت PADI

• هدف
PADI درصدد توسعه برنامه هایی است که دارای منافع عمومی در بخش غواصی تفریحی در سرتاسر جهان می باشد.
• چشم انداز
PADI تمایل دارد به عنوان سردمدار جهانی در توسعه آموزشی افراد حرفه ای غواصی و مشتاقان غواصی به شمار آید.
• شعار
PADI- راهی که به جهان غواصی را می آموزد.
• ماموریت
ما قصد داریم غواصی را به جهان تدریس کنیم.
• کارها، اهداف و مقاصد
PADI تلاش می کند تا به عنوان موفق ترین سازمان در بخش غواصی تفریحی و زیر آب رفتن مطرح باشد. RADI متعهد به تولید و خدمات دهی عالی، رشد و امنیت حرفه ای اعضا و کارمندان PADI، رقابت سالم و مشارکت در صنعت غواصی و فراهم آوردن آموزش و فرصتی برای همه کسانی است که در صدد بهره گیری و اکتشاف سالم و حفاظت از اقیانوس هاف دریاچه ها و آب های زیر زمینی سیاره ما هستند.