برگزاری مسابقات غواصی ارتش های جهان در کیش رویداد برتر گردشگری 98

برگزاری دومین دوره مسابقات غواصی ارتش های جهان در مرداد ماه امسال جاذبه ای جدید همانند ایرشو در گردشگری جزیره مرجانی خواهد بود.
جزیره مرجانی کیش با قرار گرفتن در خلیج همیشه فارس به عنوان ویترین کشور از قابلیت ها و توانمندی های بسیاری برخوردار است که با کمی توجه به این ظرفیت ها می توان جاذبه های گردشگری فراوانی در راستای جذب گردشگران داخلی و خارجی با برگزاری مسابقات ملی و بین المللی در آن ایجاد کرد.
برگزاری مسابقات ایرشو یکی از این جاذبه هاست که توانسته است در طول سال های گذشته مخاطبان بسیاری از میان کیشوندان و گردشگران داشته باشد.
بی تردید برگزاری مسابقاتی از این دست مانند مسابقات غواصی ارتش های جهان نیز همچون ایر شو می تواند به مرور مخاطبان خاص خود را یافته و به عنوان یکی از رویدادهای مهم بین المللی بر شهرت و آوازه جزیره کیش بیافزاید.
اطلاع رسانی دقیق، شفاف و جامع از چنین برنامه هایی می تواند علاوه بر جذب بالای مخاطبان، اطلاعات کافی از نحوه و کیفیت برگزاری این مسابقات در اختیار علاقمندان قرار دهد.
در روزهای گذشته وجود تجهیزات برگزاری مسابقات غواصی نگرانی و برخی شائبه در خصوص آسیب زایی این تجهیزات و برگزاری مسابقات به وجود آورده بود که براساس مطالعات و تحقیقات انجام شده از سوی برخی مسئولان در جزیره کیش و همچنین برگزار کنندگان مسابقات مشخص شد این تجهیزات مشکلی برای اسکله بزرگ تفریحی کیش به وجود نخواهد آورد.
با توجه به اینکه هر ساله تعداد کثیری از کیشوندان و گردشگران به صورت اجتماعات بزرگ چندهزار نفری بر روی این اسکله راهپیمایی برگزار می کنند نشان از آن دارد که این اسکله زیبا از توانایی تحمل بالایی برخوردار است که در غیراینصور به هیچ عنوان مسئولان اجازه حضور چند هزار نفری جمعیت و برگزاری راهپیمایی بر روی اسکله تفریحی زیبا و بزرگ کیش را صادر نمی کردند.
چهارمین دوره مسابقات غواصي ارتش هاي جهان با شركت 160غواص از 10 كشور جهان مرداد ماه امسال در جزيره كيش برگزار مي شود.
به گفته مسئولان برگزار کننده بيش از 40 داور مسئوليت قضاوت اين مسابقات را بر عهده دارند و 200 تن از عوامل پشتيباني نيروهاي مسلح، نيز در برگزاري اين مسابقات مشاركت دارند.
برگزاري همايشي با حضور سرپرستان، مربيان و ورزشكاران در سالن خليج فارس مركز همايش هاي بين المللي كيش و برپايي نمايشگاهي در خصوص آداب، رسوم، فرهنگ و صنايع دستي كشورهاي مختلف با همكاري شركت سرمايه گذاري و توسعه كيش از جمله برنامه هاي جانبي اين مسابقات خواهد بود.
نخستین دوره مسابقات غواصی جهان سال گذشته به میزبانی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در نوشهر برگزار شد و با توجه به درخواست روسیه مبنی بر برگزاری مسابقات در آب های آزاد با مطالعات و بررسی های صورت گرفته و با توجه به توانمندی و ظرفیت های جزیره کیش، این جزیره به عنوان ویترین کشور برای برگزاری این دوره از مسابقات برگزیده شد

شركت كنندگان در اين دوره از مسابقات در هفت بخش غواصي عمق از جمله ميدان موانع، جوشكاري و برشكاري زيرآب، فلنچ ( گونه اي از اتصال دهنده ها است)، نجات زير دريايي و كشتي مغروق، كار در فضاي بسته و امداد و نجات غواص Cpr رقابت كردند كه تيم ارتش جمهوري اسلامي ايران در بخش غواصي عمق مقام اول را كسب كرد و در مجموع به مقام پنجمي جهان دست يافت.

نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران در سال های 2016 و 2017 نیز توانست قهرمانی مسابقات را از آن خود کند.

این دوره از مسابقات با حمایت مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش، اتحاد و همدلی دستگاه ها و همراهی رسانه ها در جزیره کیش برگزار می شود.

 

 

امتیاز شما