عجیب ترین سایت های غواصی

شهر غرق شده در چین

دریاچه کوئیندائو گستره‌ای زیبا از آبی به رنگ یاقوت کبود است که صدها جزیره کوچک را در داخل خود جای داده است اما نکته‌ی جالب در مورد کوئیندائو این است که این دریاچه تا سال ۱۹۵۹ وجود نداشته و به واسطه سد سازی زیر آب رفته است. اما وقتی این کار انجام می‌شد شهر باستانی و ۱۴۰۰ ساله شی چنگ (شهر شیر) نیز به زیر آب فرو رفت. حالا این مهم باعث شده تا سالانه چند ده هزار نفر برای غواصی در آتلانتیس و با تور چین به این نقطه از این کشور پهناور سفر می‌کنند تا بتوانند در میان این شهر خاموش در دل آب غواصی کرده و زیبایی‌هایش را تماشا کنند. البته باید در نظر بگیرید به خاطر اهمیت این شهر، تنها چند شرکت اجازه‌ی غواصی در این مناطق را داشته و آن‌ها با بهترین امکانات ممکن شما را به دیدن شهر شیر خواهند برد.

 

هواپیمای داکوتا : ترکیه

از سال ۲۰۰۹ هواپیمای مسافربری داکوتا DC۳ در شهر کوچکی به نام کاس در ترکیه غرق شده و در این سال‌ها تقریبا چیزی از آن کم نشده است تا کسانی که برای غواصی در آن به این نقطه با تور ترکیه سفر می‌کنند، بتوانند از کوچک‌ترین جزییات داخل کابینه خلبان نیز دیدن کنند. یک تجربه واقعا هیجان انگیز که تنها در این گوشه از ترکیه امکان پذیر است.

 

مجسمه های زیر آب : گرانادا(اسپانیا)

تنها ده دقیقه قایق سواری از سواحل غربی گرانادا کافی است تا به این سایت معروف رسیده و فرصت این را داشته باشید تا در میان مجسمه‌هایی که در زیر آب گذاشته شده‌اند غواصی کنید. این مجسمه‌ها را یک هنرمند انگلیسی در این بخش کار گذاشته و نام آن را پارک زیر آبی مجسمه‌های مولینیر نام نهاده است. مجسمه‌ها شامل یک تندیس از مسیح، مجسمه معروف کودک و مادر و چند مورد دیگر می‌شود که به نوعی در عمق آب کار شده که موج‌ها برای سال‌هاست آن‌ها را جابه‌جا نکرده‌اند.

 

مهمات غرق شده از جنگ جهانی دوم : جزایر مارشال

جزایر مارشال جایی درست وسط استاریا و هاوایی است، جایی بی‌نهایت زیبا با سواحل شنی سفید، جنگل‌های فوق‌العاده و دیدنی‌هایی که تمامی ندارد. زیبایی‌های این نقطه از دنیا در گفتار نمی‌گنجد، اما این مکان همیشه در این حالت رویایی نبود و در زمان جنگ جهانی دوم یکی از نقاط مهم استراتژیک برای ارتش ژاپن به حساب می‌آمد. اگر چه در خشکی کم‌تر چیزی از آن جنگ باقی مانده، اما در عمق آب اوضاع فرق می‌کند و از سال ۲۰۰۶ سایتی برای بازدید از تجهیزات جنگی و مهماتی که در عمق آب باقی مانده باز شد تا غواص‌ها بتوانند از نزدیک باقی‌مانده بزرگ‌ترین جنگ تاریخ مدرن را مشاهده کنند.

 

منبع:آویسا

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.